A montenegrói válogatott 41-26-ra legyőzte a paraguayi együttest a dán-norvég-svéd közös rendezésű olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság helsingborgi csoportjának második fordulójában, így a magyarok elleni utolsókörös eredménytől függetlenül ott lesz a középdöntőben. A balkáni alakulat két nappal korábban a nyitókörben pontatlanul játszva 25-11-re nyert Kamerun ellen, míg a dél-amerikaiak 35-12-re kaptak ki a magyar csapattól.

Előre nem várt forgatókönyvvel indult az összecsapás, az első három gólt Paraguay szerezte, a hetedik perc végén 5-1-es dél-amerikai előnynél kénytelen volt időt kérni a montenegrói szakvezető, Bojana Popovic. Negyedóra kellett az ébredéshez az európai gárdának, egy nyolcgólos sorozat alatt előbb egyenlített (7-7), majd a vezetést átvéve el is tudott húzni fáradni látszó ellenfelétől (12-7). Ennél nagyobb előnyt azonban nem tudott kialakítani a változatlanul sok hibával kézilabdázó Montenegró, az egyértelműen alacsonyabb játékerőt képviselő Paraguay pedig időnként meglepően technikás megoldásokat bevetve két találatra zárkózott a szünetre.

A fordulás után is döcögött a montenegrói gépezet, mégis visszaállította ötgólos előnyét (23-18), miután ellenfele nem tudott élni kínálkozó lehetőségeivel. Mintegy tíz perc pörgött le a második félidőből, amikor tovább nőtt a különbség, amely a 47. percre lett tíztalálatos (30-20). Hosszú ideig maradt ekörül a montenegrói előny, a hajrát ismét megnyomta a balkáni válogatott, amely végül a vártnál nehezebben, de 15 góllal magabiztosan gyűjtötte be a két pontot. Ivona Pavicevic kilenc, Dijana Mugosa nyolc góllal járult hozzá a győzelemhez.

A találkozót követő sajtótájékoztatón Popovic elismerte: a tavaly Európa-bajnoki bronzérmes kerethez képest tapasztalt játékosok hiányoznak együtteséből, ugyanakkor a fiataloknak volt lehetőségük két mérkőzésen tapasztalniuk a világbajnokság hangulatát. Ebben a két fordulóban fel tudtak készülni a magyar válogatott elleni, hétfői összecsapásra. Mint elmondta, Golovin Vlagyimir kapitány csapata kiváló alakulat kitűnő játékosokkal, akik remekül lőnek távolró.

A magyar válogatott 20.30-tól Kamerun ellen lép pályára, a mérkőzést élőben közvetíti az M4 Sport és a Kossuth Rádió.

A franciáknál a Győr balátlövője, Estelle Nze Minko négy találattal segítette csapatát az Izland elleni 31-22-es sikerhez. A holland együttesből a jobbszélső Angela Malestein (Ferencváros) hétszer, a beálló Tamara Haggerty (Debrecen) egyszer vette be a 40-20-ra legyőzött Kongó kapuját.
    A kvartettek első három helyezettje jut a középdöntőbe.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló:
    B csoport:
Montenegró-Paraguay 41-26 (17-15)
    később: MAGYARORSZÁG-Kamerun 20.30 (+FOTÓ)

D csoport (Stavanger): Franciaország-Izland 31-22 (20-10)
    korábban:
Szlovénia-Angola 30-24 (14-11)
    Az állás: 1. (és továbbjutott) Szlovénia 4 pont (60-48), 2. (és továbbjutott) Franciaország 4 (61-51), 3. Angola 0 (53-60), 4. Izland 0 (46-61)
    F csoport (Herning): Németország-Irán 45-22 (25-12)
    később: Lengyelország-Japán 20.30

H csoport (Frederikshavn):
Hollandia-Kongó 40-20 (20-9)
    korábban: Csehország-Argentína 31-22 (16-10)
    Az állás: 1. (és továbbjutott) Hollandia 4 pont (81-46), 2. (és továbbjutott) Csehország 4 (63-44), 3. Argentína 0 (48-72), 4. Kongó 0 (42-72)

(MTI / Címlapkép: MTI/Illyés Tibor)