Szabó Nóra a 17., Erdélyi Zsófia a 48. helyen végzett női maratonfutásban a müncheni multisport Európa-bajnokság keretében hétfőn kezdődött atlétikai Eb-n. Az aranyérmet a lengyel Aleksandra Lisowska szerezte meg.

A 62 fős mezőny egy órával a férfiak rajtja előtt vágott neki a 41,195 kilométeres távnak, melyen komoly csata volt a győzelemért. Egészen az utolsó kilométerig egy négy-ötfős boly futott az élen, melytől Lisowskának némileg váratlanul sikerült elszakadnia, s ugyan ritmusváltása után tíz másodpercnél komolyabb különbséget nem tudott kiharcolni, de egészen a célig tartotta előnyét és 2:28:36 órás eredménnyel győzött.

A magyarok közül már az elejétől Szabó Nóra volt a jobb. A 34 éves futó – aki karrierje első világversenyén indult most, miután 23 éves koráig nem is sportolt – az élbollyal nem tudta tartani a lépést, ám végig jó tempóban futott, így a kifejezetten nagy és komoly mezőnyben az előkelő 17. helyen haladt át a célvonalon idei legjobbjával, 2:34:49 órás idővel.

A csömöri Erdélyi Zsófia közel húsz perces hátránnyal a 48. lett.