Fordulatos mérkőzésen Bécsben kikapott Ausztriától a rigai olimpiai selejtezőre készülő magyar férfi jégkorong-válogatott. A jövő heti, lettországi torna előtti utolsó felkészülési találkozó fordulatosan alakult: Sofron István duplájával a nyitóharmadban kétgólos előnyre tett szert Sean Simpson szövetségi kapitány együttese, de sorozatban született négy osztrák találat nyomán a 35. percben már 4-2-re a hazaiak vezettek. Az eredményesen hokizó második sorból Erdély Csanád és – a dudaszó előtt tíz másodperccel – Hári János is betalált, így még a második húsz perc végére egyenlített a magyar együttes (4-4).

A záró felvonásban érkező újabb két – emberelőnyös – osztrák gólra Szirányi Bence még tudott válaszolni, ám egy másodperccel a vége előtt újabb hazai találat érkezett, így 7-5-ös osztrák siker született. A csütörtökön rajtoló rigai olimpiai kvalifikáción a magyar válogatott a házigazda lettek mellett az olaszokkal és a franciákkal találkozik, a kvartettből a győztes szerepelhet a 2022-es, pekingi téli játékokon.