Az elmúlt 10 év gazdaságépítő munkájának köszönhetően továbbra is jut forrás a családok, a hitélet és a gazdaság fejlődésének támogatására – jelentette ki Varga Mihály pénzügyminiszter az új Mezőpaniti Református Templom szentelési és átadóünnepségén a tárca vasárnapi közleménye szerint. Azt írták: a Marosvásárhely melletti település templomának megépüléséhez a kormány több mint 350 millió forintos költségvetési támogatást nyújtott.

Varga Mihály pénzügyminiszter (b3), Tóth László csíkszeredai főkonzul (b2), Bodó Előd Barna, Mezőpanit polgármestere (b), Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke (j3), Kovács Tibor, a Mezőpaniti Református Egyházközség lelkipásztora (j2) és Adorján Béla mezőpaniti gondnok (j) átvágja a nemzeti színú zászlót az új Mezőpaniti Református Templom szentelési és átadóünnepségén 2021. július 18-án. A Marosvásárhely melletti település templomának megépüléséhez a kormány több mint 350 millió forintos költségvetési támogatást nyújtott.
(MTI/Kiss Gábor)


    
A közleményben idézték a pénzügyminisztert, aki hangsúlyozta: a kormány fontosnak tartja a nemzet összetartozásának ügyét, a külhoni és az anyaországi magyarok közös előrejutását és Európa keresztény gyökereinek, kultúrájának és értékeinek megőrzését. Ezért – tette hozzá – a kormány évek óta segíti a külhoni magyarság gazdasági megerősödését.

Varga Mihály pénzügyminiszter beszéde közben.
(MTI/Kiss Gábor)


    
Varga Mihály emlékeztetett: 2017-ben indult az erdélyi gazdaságfejlesztési program. Részt vállalnak a szakképzésben, a magyar vállalkozások fejlesztésében és a magyarokat érintő oktatási feladatokban is.
    
2010 óta 3000 templom újult meg és csaknem 150 épült Magyarországon és a Kárpát-medence magyarok lakta részein a kormány támogatásával. Ebben az évben pedig már döntöttek a magyar templomfelújítási programról is: 1800 – ebből 1400 anyaországi és 400 külhoni – templom felújítása kezdődik meg, illetve folytatódik – ismertette a tárcavezető.
    
A mezőpaniti templom megépülésével nemcsak egy nagyszerű, kiemelkedő építészeti alkotás valósult meg, hanem tovább erősödött egy elkötelezett hívőkből álló, tenni akaró és megtartó közösség. A gyülekezet tagjainak hite hívta életre az új templomot, és ők voltak azok is, akik a templom építésének terhéből is jelentős részt vállaltak – mondta a miniszter.
    
Varga Mihály úgy fogalmazott: a járvány történései és a mostani politikai folyamatok “megerősítettek bennünket abban a tudatban, hogy sem az önálló döntés jogáról, sem a keresztény hit erejéről nem mondhatunk le a nélkül, hogy kiszolgáltatottá tennénk az embereket. Ezért a döntéshozatalaink során továbbra is a magyar emberek érdekeit kell szem előtt tartanunk, védenünk kell a magyar közösségeket, önállóságunkat és Európa keresztény alapjait”.


(MTI / címlapkép: MTI/Kiss Gábor)

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük