A hollandok és a spanyolok után Portugália és Németország jutott elődöntőbe a magyar-szlovén közös rendezésű U21-es labdarúgó Európa-bajnokságon. A portugálok a második félidőben már 3-1-re is vezettek az olaszok elleni hétfői negyeddöntőben Ljubljanában, és bár a rendes játékidő hajrájában a Valenciát erősítő Patrick Cutrone egyenlített, a hosszabbításban újabb két alkalommal betalált a portugál együttes.

A dán Jacob Bruun Larsen (k) és a német Amos Pieper (j) a férfi labdarúgó U21-es Európa-bajnokság negyeddöntőjében játszott Dánia-Németország mérkőzésen a székesfehérvári MOL Aréna Sóstó stadionban.
(MTI/Illyés Tibor)

Székesfehérváron a rendes játékidőben és a ráadásban is egy-egy gólt szereztek a dánok és a németek, a tizenegyes-párbajt pedig utóbbiak bírták jobban, és csak egyszer hibáztak, ellenfelük viszont kétszer is rosszul célzott.

Eredmények, negyeddöntő:
Németország-Dánia 2-2 (0-0, 1-1, 2-1) – tizenegyesekkel 6-5 Portugália-Olaszország 5-3 (2-1, 3-3, 3-3) – hosszabbítás után
    korábban:
Hollandia-Franciaország 2-1 (0-1) Spanyolország-Horvátország 2-1 (0-0, 1-1, 1-1) – hosszabbítás után