Elsőként a holland és a spanyol válogatott jutott elődöntőbe a magyar-szlovén közös rendezésű U21-es labdarúgó Európa-bajnokságon. A hollandok a torna favoritjának tartott francia együttest úgy múlták felül 2-1-re a kispesti Bozsik Arénában rendezett hétfői negyeddöntőben, hogy a szünetben még egygólos hátrányban voltak. A győztes gólt az AZ Alkmaar duplázó játékosa, Myron Boadu szerezte a 93. percben.

Bár úgy tűnhet, ez a kép nem ezen a meccsen, sőt nem is ebben a ligában készült – kérjük, higgye el a kedves olvasó, hogy a papírjaik szerint ezek a képen 21 év alatti franciák.
(MTI/Kovács Tamás)

A spanyolok túlórára kényszerültek Mariborban a horvátok ellen, ugyanis a rivális a rendes játékidő hosszabbításában egyenlített. A ráadásban az Espanyol ugyancsak duplázó tehetsége, Javi Puado találata döntött a 110. percben.

Eredmények, negyeddöntő:
Hollandia-Franciaország 2-1 (0-1) Spanyolország-Horvátország 2-1 (0-0, 1-1, 1-1) – hosszabbítás után
    később: Dánia-Németország, Székesfehérvár 21.00 Portugália-Olaszország, Ljubljana 21.00

(MTI / címlapkép: MTI/Szigetváry Zsolt)